Bitkisel Afrodizyak İlaçlar

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok sağlık problemlerinin tedavisinde bitkilerden yaralanmıştır. Bitkiler gerek hastalıklara karşı koruyucu yönü gerekse sağlıklı bünyelere sağladığı faydalardan dolayı birçok araştırmaya konu olmuştur. Bitkisel afrodizyak ilaçlar erkekler de ve kadınlar cinsel sorunların çözümü amacıyla doğadan yararlanılarak geliştirilen sağlıklı ve güvenilir cinsel ilaçlar dan oluşur.

Yapılan araştırmalarda bitkisel şifalı bitkilerin cinselliğe iyi geldiği tespit edilmiştir. Özellikle bitkilerin cinsel yaşama katkı sağladığı ve afrodizyak etkilerin saptanması oldukça önemlidir.

Cinsel Gücü Artıran Afrodizyak Bitkiler

Uzmanlar tarafından cinsel gücü artıran bitkiler üzerinde yaptığı çalışmaların odağında bitkilerin afrodizyak etkileri olmuştur. Bu bitkilerin afrodizyak etkisinden yararlanılması için düzenli bir şekilde kullanılmaları gerekir. Çünkü ilaçta olduğu gibi bitkilerden verim alınabilmesi gereken oranda ve düzenli kullanılması önem taşır. Afrodizyak etkili bitkileri şöyle sıralayabiliriz.

  • Karanfil,
  • Zencefil,
  • Polen,
  • Ginseg,
  • Yasemin,
  • Roka,
  • Rezene,
  • Lavanta,
  • Arı ve bal sütü,

Yukarıda yer alan bitkiler sayesinde hem erkek hem kadının cinsel isteği artmaktadır. Bu bitkiler afrodizyak etkileri yanı sıra vücut direncini artırarak kişiyi gençleştirir ve dinçleştirir.

Bitkisel cinsel ilaçlar

Karanfil

Karanfil taneleri günlük hayatta tüketilmesi halinde yorgunluğa iyi gelmesi yanında afrodizyak etkisi de bulunuyor. Karanfil doğal şekliyle çiğnenerek tüketildiği gibi toz hali, yağı veya çaya da katılabilir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre karanfilin hem erkeklerin hem de kadınların cinsel gücü artıran etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Zencefil

Zencefil çok eski çağlardan beri tanınan bir bitki olduğu ve aynı zamanda duyguları hareket eden içeceklerin temel öğesi durumunda bulunuyor. Zencefil, herkes tarafından bilindiği gibi bal ile tüketilebildiği gibi yemeklere de katılabilir. Düzgün bir şekilde tüketilen bu bitki 10-15 gün içinde etkisini gösterir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler afrodizyak etkili zencefili almadan önce doktor onayı alması önem taşır.

Polen

Polen içinde mineral, vitamin ve amino asit gibi etkili maddeler bulunuyor. Polen sahip olduğu bu içerikler sayesinde insan vücuduna direnç sağlarken aynı zamanda güçlü bir afrodizyak etkisine de sahiptir. İçeriğinde yer alan bu etken maddeler cinsel gücü artıran hormonlara etkisi oldukça büyüktür.

Ginseng

Hormonal sistemi uyaran ginseng vücuttaki adeta afrodizyak etkisi yaratıyor. Düzgün bir şekilde kullanılması halinde kişiyi iyi hissettirdiği gibi erken yaşlanmanın da önüne geçiyor. Ayrıca uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre ginsengin erken boşalmayı önleme etkisinin olduğu sonucuna varılmıştır.

Yasemin

Oldukça büyüleyici bir kokusu bulunan yasemin bitkisi sahip olduğu içerikler sayesinde vücutta afrodizyak etki yaratır. Market ve aktarlarda kolayca bulunan bu bitkiyi çay ile tüketilebilir. Kurumuş yasemin yapraklarından çay yapıldığı gibi çıkarılan yağ ile güzel bir masaj yapılabilir. Kolesterolü denge tutan yasemin bitkisi kalp ve damar sağlığını geliştirmede oldukça etkili bir yönü bulunuyor. Yasemin bitkisinden yapılan çay ise sabah kahvaltıdan önce tüketilmesi halinde hazımsızlığı da ortadan kaldırır.

Rezene

Günlük hayatta rezene salata ve sebzelerin üzerine doğranarak tüketildiği gibi tohumundan da çayı yapılması mümkündür. Düzgün tüketilmesi durumunda rezenin muhteşem bir afrodizyak görevi görmektedir. Kadınların cinsel isteksizliği ve erkeklerin iktidarsızlığı gibi sorunlara karşı rezenenin etkisi oldukça yüksektir.

Lavanta

Lavanta rezene gibi yemeklere ve salatalara lezzet katan önemli bitkilerden birisidir. Yemeklere lezzet katması yanında aynı zamanda cinsel açıdan oldukça faydalı bir bitkidir. Kadınların ve erkeklerin cinsel isteklerini artıran lavanta etkisi için birkaç damlanın kullanılması yeterli olacaktır.

Meyan Kökü

Meyan kökünden elde edilen toz maden suyu ile karıştırılarak tüketilmesiyle etkili bir afrodizyak etki ortaya çıkar. Aktarlardan ve marketlerden kolayca tedarik edilen meyan kökü suda belli bir süre bekletilerek çayı yapılabilir. Ayrıca sıcak veya soğuk bir biçimde tüketilmesi de uygundur.

Bal ve Arı Sütü

Bal vücuda sağladığı faydaları sebebiyle sıklıkla tüketilen bir besin maddesidir. Bağışıklık sistemine sağladığı direnç yanı sıra vücuda enerji vermesiyle cinsel gücü artırır. Cinsellik bezlerini onararak geliştiren bir diğer afrodizyak etkili ürün ise arı sütü olmaktadır. Arı sütünden tam verim alınması için bal ile tüketilmesi oldukça önemlidir. Cialis 5 mg fiyat ve etkisiyle bitkisel ürünler arasında en çok bilinen ve tercih edilen sağlık ürünüdür. Bitkisel afrodizyak ilaçlar deha fazla bilgi için sitemizi hemen incele.

Bir ay için kullanılacak arı sütü bir kavanoz bal ile karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilebilir. Güneş görmeyecek bir yerde muhafaza edilen kavanozdan her sabah aç karna bir kaşın alınması yeterli olacaktır. Arı sütü bal karışımı alındıktan sonra 15-20 dakika boyunca hiç bir şekilde yeme ve içme olmaması gerekir.