Ereksiyon Sorunu

Modern insan uyumlu bir samimi yaşama büyük önem verir. Bir erkek ve bir kadın arasındaki güçlü, sağlıklı bir ilişkinin temelidir. ereksiyon sorunu disfonksiyon (bir erkeğin normal ilişki için yeterli olan penis üzerindeki gerilimi elde edememesi ve sürdürememesi) bunu neredeyse imkânsız hale getirir, bu da kısırlık, yalnızlık, depresyon ve derin depresyona neden olur.

Ereksiyon sorunu olan birçok erkek tıbbi yardım istemez, bu da erektil disfonksiyonun gerçek prevalansını değerlendirmeyi zorlaştırır. Amerikalı doktorlara göre, bir tür sertleşme sorunu yaşayan 40 yaş üstü erkeklerin sayısı 150 milyona ulaşıyor. Açıkçası, büyük bir tıbbi ve sosyal sorun teşkil ediyor.

Ereksiyon Sorunun Ana Belirtileri Şunlardır:

  • Azalmış cinsel dürtü
  • Gece ve sabah ereksiyonlarının zayıflığı veya yokluğu
  • Sevişme ile ereksiyon başlangıcı arasındaki aralıkta bir artış
  • Erken boşalma ve salgılanan sperm miktarında azalma
  • Orgazm hissinin azalması veya kaybı
  • Ereksiyonlar arasında uzun iyileşme, ikinci bir ilişki yapamama
  • Penetrasyon için penis üzerinde yeterli gerginliğe ulaşamama ve tutamama
  • İleri durumlarda, tam iktidarsızlık gelişir

Bir ereksiyon sorunu tedavisi sertleşmenin neden bozulduğunu anlamak için, en azından normdaki oluşum sürecini kabaca hayal etmeniz gerekir. Psikojenik ve refleks ereksiyon tahsis edin. Psikojenik, erotik uyaranların (görsel, koku alma, işitsel vb.) Etkisi altında beynin limbik sistemi tarafından tetiklenir. Refleks ereksiyona penise dokunulması neden olur.

Gelişiminden alt omurilik ve periferik sinirler sorumludur. Uyarıya yanıt olarak vasküler endotel nitrik oksit salgılar, arterler genişler, penise kan akışı keskin bir şekilde artar, kanla dolu kavernöz cisimler damarları daraltarak venöz çıkışı önler ve ereksiyon meydana gelir. Bu süreç için önemli bir koşul, normal seks hormonları seviyesidir.

Gelişiminin Nedenleri Çok ve Çeşitlidir

Erektil disfonksiyon vakalarının büyük çoğunluğuna (%60-70) kardiyovasküler sistem hastalıkları neden olur. Bunlar arasında arteriyel hipertansiyon, iskemik hastalık, akut dolaşım bozuklukları öyküsü vardır. Genital organların damarları, herkes gibi ateroskleroza karşı hassastır. Penil arterlerin anormal daralması normal kan akışını engeller ve erektil disfonksiyona neden olur. 

Kronik stres, hareketsiz yaşam tarzı, sigara, şeker hastalığı ve yüksek kan kolesterol düzeyleri de olumsuz bir etkiye sahiptir, çünkü bu faktörlerin kendileri hipertansiyon ve ateroskleroza neden olur. Farklı seviyelerde sinir iletim bozuklukları, erektil disfonksiyonun yaygın bir nedenidir. 

Akut serebral dolaşım bozuklukları, beyin ve omurilik tümörleri ve yaralanmaları, intervertebral fıtıklar, multipl skleroz gibi çeşitli nörolojik hastalıkların bir sonucu olarak ortaya çıkabilirler. Endokrin bozuklukları da büyük önem taşır. Kalıcı erektil disfonksiyon , pelvis kırıkları, corpora cavernosa’da hasar, rüptüre üretra, cinsel organlarda önceki ameliyatlar gibi yaralanmalarla ilişkili olabilir.

Yeterli tedavinin yokluğunda genitoüriner sistemin enflamatuar hastalıkları (prostatit, üretrit, vezikülit) kronik hale gelebilir ve bu da genellikle erektil disfonksiyon ve kısırlığa yol açar. Oldukça sık, erektil disfonksiyon vücuttaki kimyasallara maruz kalmanın sonucudur.

Ereksiyon Sorunun ve İlaçlar

Birçok yaygın ilacın alınmasının bir yan etkisi olabilir: psikotrop ilaçlar (antidepresanlar, antipsikotikler), kan basıncını düşüren ilaçlar (beta blokerler, diüretikler), antihistaminikler, lipid düşürücü ilaçlar, hormonal ve diğer ilaçlar. Uyuşturucu ve alkol kullanımının güç üzerinde koşulsuz olumsuz bir etkisi vardır. Nispeten nadiren, psikiyatrik hastalıklar nevrozlar, depresyon, şizofreni erektil disfonksiyonun nedeni olarak hareket eder.

Psikolojik bozukluklar, çoğu erkeğin yataktaki başarısızlıklarını haklı çıkarma eğilimine rağmen, vakaların sadece %10’unda erektil disfonksiyonun nedenidir. Daha genç hastalarda, bunun nedeni patolojik kendinden şüphe duyma ve başarısızlık korkusu olabilir. Stresli durumlar, yorgunluk, sinir yorgunluğu, iş yerindeki sorunlar, cinsel ilişkinin rutine dönüşmesi veya tam tersine bir partnerle çatışmalar, ilişkilerde bir kopukluk da olumsuz etkiler.

Ereksiyon Sorunu Tedavisi

Antik çağlardan beri doktorlar erkek gücünü geri kazanmak için bir çare arıyorlar. Bununla birlikte, bu amaç için ilk gerçekten etkili ilaç, ancak geçen yüzyılın sonunda, Amerikan ilaç şirketi “Pfizer” sildenafil sitratın beklenmedik bir yan etkisini keşfettiğinde ortaya çıktı. Bundan sonra, başlangıçta hipertansiyon tedavisine yönelik olan ilaç, dünya çapında “Viagra” olarak tanındı. 

Vücuttaki düşük testosteron seviyelerinde bile nitrik oksidin korpus kavernozum üzerindeki rahatlatıcı etkisini artırma, kan akışını artırma ve ereksiyonu iyileştirme konusundaki benzersiz yeteneği nedeniyle hızla klinik uygulamaya girdi. Sitemizden rahatlıkla ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

Ereksiyon Sorunu Tedavisi İçin Etkili İlaçlar Eczane Satış Sitesi:

https://www.ekoleczaane.com/sertlestirici-haplar