Erken Boşalma Nedir

Cinsel hayatlarını sıkıntısız bir şekilde yaşamakta olan her çiftin kafasında oluşan en önemli soru işareti Erken Boşalma Nedir olmaktadır. Nitekim, erkeklerin en büyük sıkıntısı haline gelen bu durum, cinsel hayatla birlikte günlük yaşantılara da oldukça etki etmektedir. Erken boşalma nedir başlığı altında bu konuyu biraz daha açarak anlatacak olursak eğer; cinsel uyumsuzluk ve cinsel kontrolsüzlük gibi sebeplerden dolayı erkeklerin kendi hormonal sistemlerini kontrol altına alamamasından kaynaklanan bir problemdir.

Nitekim, erkeğin kadının orgazma ulaşma evresinden hemen önce boşalması, gerek fiziksel açıdan, gerek ise ruhsal açıdan pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Ancak, erken boşalma problemi genellikle fiziksel değil tamamen kafada çözülmesi gereken bir sıkıntıdır. Bu sebepten dolayı erken boşalmanın tedavisi sanıldığından da kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Erken Boşalmanın Aşamaları

Erken boşalma aşamaları cinsel birleşme esnasında, erkeğin penisinin göstermiş olduğu reaksiyonlara göre sınıflandırılmaktadır. Bu aşamalar;

•        Erken Boşalma: Penis vajinanın içerisindeyken 1 ile beş dakika arasında boşalma

•        Orta Derece Erken Boşalma: Penis vajina ile temasta iken bir ya da da erken bir zamanda boşalma

•        İleri Derece Erken Boşalma: Penisin vajinaya henüz girmemişken boşalma durumu

gibi tespitler sayesinde erken boşal derecesini öğrenebiliriz.

Erken boşalma tedavisi aşamasında ise, yapmanız gereken en önemli şey, bu konuda asla ama asla  utanmayın. Öyle ki oldukça doğal bir sıkıntı erken boşalma durumu, uzman bir destek eşliğinde en kısa zamanda çözüme kavuşturulabilecektir.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalama cinsel ilişkilerde en çok yaşanan sorunlardandır. Erkeğin vajinal birleşme esnasında 1 dakika ile 3 dakika arasında cinsel birleşmeyi sonlandırması erken boşalma probleminin yaşandığının göstergesidir. Normal bir birleşme 5 – 6 dakika ve üstü süren birleşmelerdir. Cinsel ilişkilerde iki tarafı da mutsuz eden bu durumun çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenleri saptamak erken boşalma tedavisi için olumlu olacaktır. Öncelikle bu durum her erkeğin başına gelmektedir.

Bir kere yaşanmasından sonrada genelde saplantı haline gelir ve her defasında yaşanan bir kısır döngü halini alır. İki şekilde ortaya çıkan sorundur; psikolojik ve fizyolojik olarak nedenlere bağlanır. 40 yaşın altındaki erkeklerde genelde psikolojik nedenlere bağlı olarak görülmektedir. Erken boşalmanın nedenleri;

  • Yoğun iş temposu sonucu oluşan yorgunluk
  • Stres, sıkıntı ve kaygılar
  • Ergenlik döneminde yaşanan sorunlar, ( yakalanma korkusu ile hızlı yapılan mastürbasyonlar)
  • Partnerine karşı cinsel soğukluk
  • Düzenli bir cinsel hayatın olmayışı
  • Cinsel birleşmede acele davranmak ve yanlış pozisyonlarda ilişkiye girmek
  • İlişkinin yaşandığı mekânın fiziki koşullarının uygun olmaması

Doğal Ürünler Her Zaman İşe Yarar

Bu psikolojik sorunları için erken boşalma tedavisi genelde psikologlar tarafından çiftlere birlikte uygulanmaktadır. İlişkiyi hareketlendirecek yeni heyecanlar tatil ve fantezi yaşatacak durumlar etkili olacaktır. 40 yaş üstü erkeklerde görülen nedenlerin birçoğu yaşa bağlı olarak gelişen fizyolojik nedenlerdir. Bu durumda ilaç tedavisi uygulanmaktadır.

Piyasada satışı olan Sağlık Bakanlığı onaylı birçok geciktirici ilaçlar ile bu sorun çözülebilmektedir. Bu ilaçlar doğal ürünler olduğu için doğru kullanımları sonucu işe yarar niteliktedirler. Bir süre sonra kişinin kendine olan güveni yerine gelecektir ve ilaç kullanımını bitirecektir. Eğer sorunu çözülmez ise uzman tedavisi şarttır. Vega 100 hap geciktirici ilaç etkili bir tedavi yöntemidir.