Penis Büyütücü Pompalar

Ereksiyona çözüm olarak üretilen penis pompaları, daha sonraları penis büyütme amacı ile kullanılmaya başlandı. Bu sayede erkek cinsel işlevler sırasında, kendisine ve partnerine daha fazla haz yaşatmayı amaçlar. Yetişkin bir erkeğin penis boyu, bilim çevrelerince yapılan açıklamalarda, 11-18 santimetre aralığı normal olarak kabul edilir. Penis büyütücü pompalar sayesinde küçüklük problemi son buluyor. Erkekler istedikleri boyutlara sahip olabiliyor.

Ortalama uzunluk sertleşme sırasında 14 santim olması gerekir. Ereksiyon olmadan önce 8-13 santimetre aralığı normal penis ölçütüdür. 7 santimetre ve daha küçük olan penisler tıp dünyasında mikropenis olarak adlandırılır. Erkek penis pompası ile 2,5 ile 4 santimetre uzatmayı ve aynı oranda genişlemeyi arzular.

Penis Büyütücü Pompası Nedir?

Vakumlama yöntemi ile penisin damarlarını genişleterek, daha fazla kan akışını sağlamak ve bu amaç penisin boyunu, enini büyütmeyi amaçlayan pompalara verilen genel isimdir. Bu amaçla üretilmiş çok sayıda ürün vardır. Genel olarak motorlu ve manuel olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki sistemin çalışma mantığı aynı olup, penisin kan damarlarını genişleterek, boyu ve eninde gelişme sağlama amacındadır.

Penis Büyütücü Pompa Niçin Kullanılır?

Penis ölçütlerinden memnun olmayan veya penisi normal değerlerin altında olan erkeklerin, cinsel aktivite sırasında penisin işlevselliğini artırmak, daha fazla haz almak ve partnerine daha fazla haz vermek için kullanılır. Aynı zamanda ereksiyon problemi çeken erkekler tarafından da tercih edilmektedir.

Penis Büyütücü Pompa Nasıl Kullanılır?

Penis, penis büyütme pompasına kullanım talimatlarında belirtildiği pozisyonda yerleştirilir. Manuel pompalarda şahıs vakum sağlayan pompayı sıkıp gevşeterek, penise gerekli basıncı sağlar. Elektrikli pompalarda bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilir. Yeterli sertleşme sağlandıktan sonra işlem sonlandırılmalıdır.

Üretici firmalar tarafından yapılan açıklamalarda, sistemin egzersizlerle desteklenmesi önerilir. Penis büyütme pompası etkili olabilmesi için günlük periyotlarla uygulanmalıdır. Her işlem öncesi ve her işlem sonrası penisin ve pompanın sterilize edilmesi gereklidir. Cinsel sağlık ürünleri satışı yapan online eczane sitelerinden orijinal ürünleri satın alabilirsiniz.

Cinsel eczane

Penis Büyütücü Pompalar Zararlı Mı?

Penis büyütme yöntemlerinden biri de, cerrahi yöntemler uygulanmasıdır. Cerrahi yöntemlerinin tedavi sürecinin uzun olması, cerrahi operasyonlara bağlı olarak gelişen komplikasyonların oluşma riski, erkekleri daha kısa sürede, daha etkili yöntem olarak penis büyütme pompası kullanmaya yöneltir.

Penis büyütme pompalarının amacı, penise kan akışını hızlandırarak, damarlarda genişleme sağlayarak, ideal penis boyuna ulaşılmasıdır. Üretici firmalar bu yöntemle penis boyunun 4 santimetreye kadar artırılabileceğini, aynı oranda da çapında gelişme olacağını savunur.

Bilim çevrelerince yapılan açıklamalarda, penis büyütme pompalarının penis ölçütlerinde herhangi bir değişiklik sağlamadığını, aksine penisin işlevlerine zarar verdiğini belirtirler. Penise kan akışını sağlayan ve boşalana kadar ereksiyon halinde kalmasını sağlayan damar kapaklarının vakum sırasında işlevini yitirerek, sertleşme sorununu tetikleyeceği görüşünü benimserler. Penis büyütme pompalarının, penisi büyüttüğüne dair tıbbi bir açıklama bulunmamaktadır.

Penis Büyütücü Pompaların Yan Etkileri

Penisin sertleşmesi ve büyütülmesi amacı ile kullanılan penis pompaları, kullanım hatalarından kaynaklı olarak veya kişinin biyolojik yapısından kaynaklı birtakım yan etkiler gösterir. Penis büyütme pompalarının yan etkileri;

  • Peniste şişlik ve morarma.
  • Peniste kızarıklık.
  • Peniste ağrı ve sancı hissi.

Belirtilen yan etkiler görüldüğünde, derhal uygulamaya son verilmeli. Görülen yan etkilerde iyileşme görülmemesi durumunda, derhal hekime başvurulmalıdır. Beklenmeyen etkiler genellikle penisin uzun süre vakuma maruz bırakılmasına ve aşırı basınç uygulanmasına bağlı olarak görülen yan etkilerdir. Genellikle işleme son verildikten 5-10 dakika sonra, normal durumuna döner.

Penis Büyütücü Pompalar Eğriliği Düzeltir Mi?

Peniste eğrilik durumları doğuştan ve sonradan edinilen eğrilik durumlarıdır. Sonradan edinilen penis eğriliği, sünnet esnasında yanlış cerrahi yöntemler ve travmaya bağlı oluşan eğriliklerdir.

Bu durum normal kabul edilen eğrilik seviyesinin üzerinde olması durumunda, çiftlerin cinsel aktiviteleri sırasında, işlev bozukluğu olarak kendini gösterir. Penis büyütme pompası, ereksiyonu artırmak ve penisi büyütme amaçlı üretilmişlerdir. Penis büyütme pompalarının, penis eğriliğinin tedavisine yönelik etkileri, üretici tarafından ve tıbbi çevrelerce kabul edilen yöntemlerden değildir.

Penis Büyütücü Pompalar Prostat Tedavisinde Kullanılır Mı?

Prostat sorunları, idrar yollarında gelişen rahatsızlıktır. Penis büyütme pompası, penis büyütme ve ereksiyonu artırmak amacı ile üretilen araçlardandır. Penis pompaları prostat rahatsızlıklarında etkili çözüm yöntemlerinden değildir. Aksine rahatsızlığı daha da artırma olasılığı bulunur.

Penis Büyütücü Pompaların Fiyatları Ne Kadar?

Penis büyütme pompalarının fiyatları, üretici firmaya, ürünün motorlu veya manuel kullanımına göre değişiklik gösterir. Ürünler sex shop veya bu amaçla faaliyet gösteren internet adreslerinden temin edilebilin ürünlerdir.